Nasza doktorantka brązową medalistką MŚ w szermierce

Renata Knapik-Miazga, doktorantka na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej zdobyła wraz z drużyną szpadzistek brązowy medal mistrzostw świata w szermierce, które odbyły się w Lipsku.

Rangę sukcesu podkreśla fakt, że ostatni drużynowy medal na Mistrzostwach Świata wywalczyły siedem lat temu nasze florecistki. Polska drużyna szpadzistek w składzie: Renata Knapik-Miazga, Ewa Nelip, Magdalena Piekarska, Barbara Rutz pokonały w decydującym meczu ekipę z Korei Południowej 33:28 i tym samym zapewniły sobie miejsce na podium. Bardzo dobra forma widoczna była podczas całych zawodówi pozwoliła Polkom wyeliminować w ćwierćfinale faworytki z Rosji.

RKnapikMiazgamedalmsit

W piątek 28 lipca z brązowymi medalistkami i trenerem Bartłomiejem Językiem spotkał się minister sportu i turystyki Witold Bańka. Gratulując zawodniczkom, minister wyraził nadzieję, iż ostatni sukces jest zapowiedzią kolejnych triumfów sportowych.

Renata Knapik-Miazga była dwukrotną indywidulaną mistrzynią Polski w szermierce. Na mistrzostwach Europy w 2013 i 2016 r. zdobyła indywidualnie brązowe medale. Z okazji 70-lecia Politechniki Krakowskiej społeczność uczelni mogła obejrzeć pokazową walkę Renaty Knapik-Miazgi z absolwentem PK, architektem Wojciechem Zabłockim - mistrzem szermierki, medalistą olimpijskim (szabla).

Na zdjęciu, od lewej:  Magdalena Piekarska, Ewa Nelip, Renata Knapik-Miazga, minister sportu i turystyki Witold Bańka, Barbara Rutz / fot. MSiT