Student PK wśród finalistów Renault.Passion For Design & Innovation 2017

Student Politechniki Krakowskiej Nikodem Drąg znalazł się wśród tegorocznych finalistów konkursu Renault.Passion For Design & Innovation.

Uczestnicy projektowali wnętrze SUV-a Renault klasy wyższej - następnej generacji Koleosa. Jury wskazało czterech finalistów konkursu, obok studenta Politechniki Krakowskiej Nikodema Drąga, to Jakub Fochtman, Wojciech Karolczak oraz Maciej Szostak. Piątego finalistę wybiorą internauci w głosowaniu, od 14 do 21 września br. na stronie konkursu.

Zwycięski projekt zostanie wybrany przez Dyrektora Designu Wewnętrznego Renault, Antoine’a Genina. Wręczenie nagród w konkursie odbędzie się 6 października br. w czasie targów wyposażenia wnętrz Warsaw Home. Zwycięzcę czeka atrakcyjny weekend w Paryżu oraz wizyta w Dyrekcji Designu Renault. Do wygrania są także nagrody finansowe i samochody do testów.

Nikodem Drąg (ur. 1995) pochodzi z Rzeszowa. Jest studentem III roku Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej na kierunku inżynieria wzornictwa przemysłowego. Jak powiedział, głównym założeniem podczas projektowania nowego wnętrza Koleosa, nie był jedynie ekskluzywny wygląd. - Ważniejszy był komfort i to co użytkownik może poczuć wsiadając do tego samochodu - w tym wypadku ciepłe, przyjemne wnętrze w którym chętnie spędzi dużo czasu - podkreślił.

Prace finalistów konkursu Renault.Passion For Design & Innovation można zobaczyć na stronie www.renaultpassion.pl/2017/finaliscikonkursu

Rok temu pierwsze miejsce w konkursie Renault zdobył Daniel Czyszczoń, również student inżynierii wzornictwa przemysłowego na Politechnice Krakowskiej.

Na ilustracji konkursowy projekt Nikodema Drąga / fot. www.renaultpassion.pl