POLITECHNIKA KRAKOWSKA IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI

ogłasza konkurs na stanowisko

starszego technika

(w wymiarze pełnego etatu)

w Katedrze Technologii Nieorganicznej i Biotechnologii Środowiska

w Instytucie Chemii i Technologii Nieorganicznej

na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej

1. Zakres wykonywanych zadań na stanowisku:

• przygotowanie pod względem technicznym (przed rozpoczęciem semestru) zajęć laboratoryjnych:

- przygotowanie stanowisk do prowadzenia ćwiczeń studenckich,

- pełne wyposażenie pracowni w sprzęt i potrzebne odczynniki,

- prowadzenie ewidencji wypożyczanego sprzętu,
- uczestnictwo w prowadzeniu badań naukowych;

• pełnienie dyżurów na Sali ćwiczeń w czasie trwania semestru;
  • odpowiedzialność za stan techniczny powierzonej pod opiekę pracowni:

- kontrola sali z punktu widzenia BHP i P.POŻ. – prawidłowe rozmieszczenie substancji palnych,
- zgłaszanie usterek w działaniu instalacji elektrycznej, wodnej i gazowej,
- współodpowiedzialność za utrzymanie porządku stanowisk studenckich.
  • współpraca przy wykonywaniu obliczeń, przygotowaniu programów dydaktycznych i innych czynności związanych z pracą na komputerze;
  • załatwianie odbitek kserograficznych dla potrzeb prac badawczych i dydaktycznych oraz w miarę potrzeb przepisywanie testów;
  • współudział w pracach badawczych zespołu, pod kierunkiem pracownika naukowego;
  • inne prace wykonywane w razie konieczności na polecenie Instytutu.

2. Niezbędne wymagania:

• wykształcenie: wyższe z dziedziny nauk technicznych,
  • doświadczenie zawodowe: doświadczenie w pracy laboratoryjnej z zakresu technologii chemicznej, chemii nieorganicznej, nanotechnologii;
  • znajomość technik badawczych stosowanych w laboratorium chemicznym zgodnie z obowiązującymi zasadami BHP i ppoż.;
  • umiejętność obsługi aparatury analitycznej i sprzężonego z nią oprogramowania (ASA, TG-dTA);
  • umiejętność planowania przebiegu eksperymentów laboratoryjnych: organizacja pracy, planowanie zadań, interpretacja wyników i wnioskowanie;
  • umiejętność wyszukiwania i korzystania z literatury zawodowej;
  • udokumentowana znajomość technik analizy nawozów mineralnych i mineralno-organicznych, mineralizacji;
  • znajomość języków obcych: j. angielski w stopniu średniozaawansowanym.

3. Dodatkowe wymagania:

• biegła znajomość obsługi komputera /MS Office;
  • specjalistyczne programy chemiczne.

4. Wymagane dokumenty:

• szczegółowe CV (z uwzględnieniem przebiegu dotychczasowego zatrudnienia);
  • list motywacyjny;
  • kserokopie dokumentów poświadczających wykształcenie;
  • kserokopie zaświadczeń o ukończonych kursach i szkoleniach;
  • kserokopie innych dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje, doświadczenie zawodowe, nabyte umiejętności.

Wymagane dokumenty należy składać w Dziale Spraw Osobowych i Socjalnych, przy ul. Warszawskiej 24, pok. 137 w budynku Wydziału Inżynierii Lądowej w godz. 7.00-15.00 w terminie do 27.09.2017 r.

Teczka z dokumentami powinna zawierać dopisek: Dotyczy konkursu na stanowisko Starszego technika w Katedrze Technologii Nieorganicznej i Biotechnologii Środowiska Instytutu C-1.

Politechnika Krakowska zastrzega sobie możliwość kontaktu jedynie z wybranymi kandydatami oraz prawo do powiadomienia o podjęciu decyzji w sprawie obsadzenia stanowiska jedynie wybranego kandydata.

Złożone dokumenty można będzie odebrać w Dziale Spraw Osobowych i Socjalnych przy ul. Warszawskiej 24 w pok. 137 w dniach od 09.10.2017 r.–13.10.2017 r. Dokumenty, które nie zostaną odebrane w tym terminie, ulegną komisyjnemu zniszczeniu.

Prosimy o dołączenie podpisanej klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji i dokumentowania przebiegu zatrudnienia, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2016 r. poz. 922, z późn. zm.).