Narodowy Kongres Nauki w Krakowie: Projekt ustawy o nauce i szkolnictwie wyższym

W dniach 19-20 września w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie odbył się Narodowy Kongres Nauki, który sfinalizował ponad roczny etap przygotowań projektu reformy systemu nauki i szkolnictwa wyższego.

W wydarzeniu wzięło udział blisko trzy tysiące przedstawicieli środowiska akademickiego, gospodarki, biznesu oraz organizacji pozarządowych.

Podczas kongresu minister Jarosław Gowin zaprezentował Konstytucję dla Nauki, czyli projekt reformy systemu szkolnictwa wyższego i nauki, który powstał z inicjatywy oraz we współpracy ze środowiskiem akademickim. Jest to reforma inna niż wszystkie, ponieważ prace nad projektem trwały ponad rok, a wypracowana propozycja jest wciąż otwarta na uwagi zainteresowanych.

Projekt ustawy znajduje się pod internetowym adresem: nkn.gov.pl/ustawa-2-0/

Więcej o Narodowym Kongresie Nauki: www.nkn.gov.pl