Konferencja prasowa przed 11. Małopolską Nocą Naukowców

11. Małopolską Noc Naukowców poprzedzi konferencja prasowa organizowana na Politechnice Krakowskiej we wtorek 26 września br. o godz. 13.00 w Instytucie Pojazdów Szynowych.

W konferencji wezmą udział: marszałek województwa małopolskiego Jacek Krupa, rektor Politechniki Krakowskiej prof. dr hab. inż. Jan Kazior oraz dziekan Wydziału Mechanicznego prof. dr hab. inż. Jerzy Sładek. Konferencja odbędzie się w Instytucie Pojazdów Szynowych na Wydziale Mechaniczny Politechniki Krakowskiej (wjazd od ul. prof. M. Życzkowskiego, obok stacji kontroli pojazdów).

Po konferencji przedstawiciele mediów zostaną zaproszeni na krótką wycieczkę po najciekawszych miejscach Wydziału Mechanicznego. W planie: pierwszy polski symulator tramwaju, laboratorium badania emisji toksycznych składników spalin, laboratorium badania paliw silnikowych oraz wystawa aut zbudowanych przez studentów PK. Przewodnikiem po tych miejscach będzie prof. dr hab. inż. Witold Grzegożek.

11. edycja Małopolskiej Nocy Naukowców odbędzie się 29 września br. w 7 miastach Małopolski. W ramach wydarzenia Politechnika Krakowska zaprasza wszystkich pasjonatów nauki na wykłady, pokazy i eksperymenty organizowane przez Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej oraz Wydział Mechaniczny.

Szczegółowy program i miejsca spotkań na PK prezentujemy w naszym serwisie: Politechnika Krakowska zaprasza 29 września na Małopolską Noc Naukowców 2017. Podany jest także na stronie www.nocnaukowcow.malopolska.pl/program/krakow

Zobacz również: Rejestracja na Noc Naukowców 2017 - pozostały już tylko miejsca na cztery wykłady