Wyjazdowe posiedzenie Senatu Politechniki Krakowskiej w Racławicach

27 września br. w Racławicach odbyło się wyjazdowe posiedzenie Senatu Politechniki Krakowskiej z rektorem uczelni prof. Janem Kaziorem na czele. Obrady władz PK w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Racławicach poprzedziło złożenie kwiatów pod pomnikiem Bartosza Głowackiego w Janowiczkach, prelekcja poświęcona historii bitwy pod Racławicami oraz spotkanie rektora i senatorów PK z młodzieżą z racławickich szkół.

Wizyta Senatu Politechniki w Racławicach związana była z trwającym Rokiem Tadeusza Kościuszki, patrona uczelni. Z okazji Roku Kościuszkowskiego na PK odbywały liczne wydarzenia kulturalne, sportowe i naukowe. Jednym z punktów obchodów była również wizyta w Racławicach, miejscu pamiętnej bitwy z kwietnia 1794 roku, w której siłami polskimi dowodził Kościuszko.

Wyjazdowe posiedzenie Senatu PK rozpoczęło oficjalną współpracę Politechniki Krakowskiej z racławicką gminą. W planach jest podpisanie umowy o współpracy m.in. w zakresie wspólnych projektów edukacyjnych i naukowo-badawczych, służących rozwojowi regionu. Wspólne działania objąć mają m.in. zagadnienia z obszaru gospodarki przestrzennej, inżynierii i ochrony środowiska, ochrony zabytków i krajobrazu, planowania przestrzennego, energooszczędnych technologii.

Na zdjęciach, Senat PK przed pomnikiem Bartosza Głowackiego w Janowiczkach oraz obrady władz PK w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Racławicach / fot. Jan Zych, Agnieszka Mościcka.

Zobacz w fotogalerii serwisu PK: Wyjazdowe posiedzenie Senatu w Racławicach