Dwóch finalistów z PK w konkursie Renault.Passion For Design & Innovation 2017

Student oraz absolwent Politechniki Krakowskiej znaleźli się wśród pięciu finalistów prestiżowego konkursu Renault.Passion For Design & Innovation 2017. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 6 października, w Warszawie.

Jury do finału zakwalifikowało prace studenta Wydziału Mechanicznego Nikodema Drąga oraz absolwenta Wydziału Architektury Macieja Szostaka.

Nikodem Drąg (ur. 1995) pochodzi z Rzeszowa. Jest studentem III roku WM na kierunku inżynieria wzornictwa przemysłowego. Jak powiedział, głównym założeniem podczas projektowania nowego wnętrza Koleosa, nie był jedynie ekskluzywny wygląd. - Ważniejszy był komfort i to co użytkownik może poczuć wsiadając do tego samochodu - w tym wypadku ciepłe, przyjemne wnętrze w którym chętnie spędzi dużo czasu - podkreślił.

Maciej Szostak (ur. 1988). Z wykształcenia architekt, na co dzień również grafik, malarz, rysownik, designer. W 2016 roku zajął III miejsce w konkursie Terma Design. Jak pisze o sobie „Przyswaja każdą ilość wiedzy z dziedziny motoryzacji”. Mieszka w Busku-Zdroju.

Projekt wnętrza proponowany przeze niego to próba znalezienia minimalnej formy przy wykorzystaniu najnowszych rozwiązań i trendów. - Serce konsoli stanowi dotykowy ekran główny do obsługi nawigacji, zestawu nagłośnienia, przeglądania Internetu oraz wszystkich ustawień samochodu połączony z ekranem pasażera. Obsługiwany jest dotykiem oraz gestami - mówi o swoim projekcie Maciej Szostak.

Ogłoszenie zwycięzcy konkursu i uroczyste wręczenie nagród będzie miało miejsce 6 października  br. podczas prestiżowych targów wyposażenia wnętrz Warsaw Home. Prace finalistów konkursu Renault.Passion For Design & Innovation można zobaczyć na stronie www.renaultpassion.pl/2017/finaliscikonkursu

Przypomnijmy, rok temu pierwsze miejsce w konkursie Renault zdobył Daniel Czyszczoń, student inżynierii wzornictwa przemysłowego na Politechnice Krakowskiej.

Na ilustracji konkursowe projekty Nikodema Drąga (rys. 1, 2) i Macieja Szostaka (rys. 3, 4) / fot. renaultpassion.pl