W poniedziałek II edycja akcji „O włos od pomocy” dla dzieci po chemioterapii

Studenci Politechniki Krakowskiej po raz drugi organizują akcję pod nazwą „O włos od pomocy”, czyli zbiórkę włosów na peruki dla dzieci po chemioterapii i poważnych operacjach. Włosy będą ścinać najlepsi krakowscy styliści fryzur 23 października br.

Wszyscy, którzy chcą charytatywnie ściąć 25 cm włosów, proszeni są o wcześniejsze zapisy. Formularz znajduje się n facebookowym fanpage’u wydarzenia: www.facebook.com/events/1942865142634151 tam również szczegóły akcji.

- Utrata włosów to bardzo częsty skutek uboczny chemioterapii. Jest dla małych pacjentów niezwykle trudnym przeżyciem, powoduje dodatkowe obciążenie stresem. Ścinając włosy i oddając je w szczytnym celu można chociaż trochę rozproszyć smutek malucha. Podarowana peruka podnosi pewność siebie małego pacjenta i pomaga mu znosić trudy choroby - tłumaczą organizatorzy. Dzięki inicjatywom takim jak „O włos od pomocy”, dziecko może otrzymać dopasowaną perukę świetnej jakości zupełnie za darmo.

Wydarzenie organizują Samorząd Studencki Politechniki Krakowskiej wraz z Fundacją Przyjaźni WeGirls. Rok temu, po pierwszej edycji akcji, na którą zgłosiło się 105 darczyńców, powstało ponad 30 peruk.

Od osób, które chciałyby oddać swoje włosy, wymagane jest ich 25 cm, mogą być farbowane, nie mogą być tylko bardzo zniszczone. Fryzjerzy pomogą dobrać nową fryzurę po ścięciu. Na strzyżenie każdego uczestnika organizatorzy chcą przeznaczyć nawet godzinę czasu.

Miejsce wydarzenia to kampus Politechniki Krakowskiej przy ul. Warszawskiej 24, budynek galerii „Gil”, w godzinach 9.00-17.00. W tym roku organizatorzy są w stanie przyjąć podczas akcji nawet 120 darczyńców.