Student PK zajął III miejsce w Renault.Passion For Design & Innovation 2017

Student Politechniki Krakowskiej Nikodem Drąg zajął III miejsce wśród tegorocznych finalistów konkursu Renault.Passion For Design & Innovation.

Uczestnicy projektowali wnętrze SUV-a Renault klasy wyższej - następnej generacji Koleosa. W wrześniu br. jury wskazało czterech finalistów konkursu, piątego finalistę wybrali w głosowaniu internauci. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się 6 października br. w czasie targów wyposażenia wnętrz Warsaw Home.

Nikodem Drąg (ur. 1995) pochodzi z Rzeszowa. Jest studentem Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej na kierunku inżynieria wzornictwa przemysłowego. Założeniem jego projektu nie był jedynie ekskluzywny wygląd. - Ważniejszy był komfort i to co użytkownik może poczuć wsiadając do tego samochodu - w tym wypadku ciepłe, przyjemne wnętrze w którym chętnie spędzi dużo czasu - podkreślił młody projektant z PK. - Postanowiłem, że z tyłu samochodu zamiast trzech miejsc znajdą się dwa duże i wygodne fotele. Z przodu nie ma żadnych zegarów, jest jedynie duży ekran, który można wykorzystać do przeglądania multimediów np. podczas autonomicznej jazdy lub oczekiwania na coś w samochodzie. Kolory wnętrza zainspirowane były naturalnym środowiskiem samochodu z napędem 4×4 - lasy, błoto czy pustynia - opisywał swoją konkursową pracę Nikodem Drąg.

Prace uczestników konkursu oceniało jury w składzie: dyrektor Designu Wewnętrznego Grupy Renault Antoine Genin oraz Robert Konieczny, Krystian Kowalski, Krystyna Łuczak-Surówka, Lidia Popiel, Wojciech Sierpowski i Wojciech Sokołowski. Projekty finalistów Renault.Passion For Design & Innovation 2017 można zobaczyć na stronie www.renaultpassion.pl/2017/finaliscikonkursu

Jednym z finalistów tegorocznej edycji konkursu był także Maciej Szostak - absolwent Wydziału Architektury na Politechnice Krakowskiej. Rok temu pierwsze miejsce w konkursie Renault zdobył Daniel Czyszczoń, student inżynierii wzornictwa przemysłowego na Politechnice Krakowskiej.

Na ilustracji konkursowy projekt Nikodema Drąga / fot. renaultpassion.pl