Politechnika Krakowska zainaugurowała rok akademicki 2017/18

Blisko 15 tysięcy studentów rozpoczęło 73. rok akademicki na Politechnice Krakowskiej, 3 października 2017 r.

Uroczystość odbyła się w Międzywydziałowym Centrum Edukacyjno-Badawczym Politechniki Krakowskiej „Działownia”.

Inaugurację poprowadził rektor PK prof. Jan Kazior.
Do posłuchania: Przemówienie rektora PK na rozpoczęcie nowego roku akademickiego.

W inauguracji wziął udział minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. - W życiu naszego narodu rzeczy wielkie zaczynały się od reformy edukacji i nauki - mówił.

Do posłuchania: Wystąpienie wicepremiera, ministra nauki podczas inauguracji roku akademickiego na PK.

Wykład inauguracyjny wygłosił dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju prof. dr. hab. inż. Maciej Chorowski.

Do posłuchania: Wykład inauguracyjny „Innowacje - dotować czy finansować?”

Wśród nadesłanych gratulacji i życzeń z okazji inauguracji na Politechnice Krakowskiej jest list Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na inaugurację roku akademickiego 2017/2018.

W tym dniu do Złotej Księgi Wychowanków PK wpisanych zostało sześcioro absolwentów uczelni.

Obecnie Politechnika kształci prawie 15 tys. studentów na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia oraz doktoranckich i podyplomowych. Nowy rok akademicki rozpoczęło w niej 4,5 tys. nowych studentów, to wzrost o 1,7 proc. w stosunku do roku ubiegłego. Na PK studiuje także 500 obcokrajowców z Białorusi, Ukrainy, Hiszpanii i z Chin.

Zobacz w fotogalerii serwisu: Inauguracja roku akademickiego 2017/2018 (fot. Jan Zych).