Akcja o włos od pomocy na Politechnice Krakowskiej - Dziękujemy!

Aż 106 darczyńców oddało włosy na peruki dla dzieci po chemioterapii i poważnych operacjach podczas II edycji akcji „O włos od pomocy na Politechnice Krakowskiej”. Organizował ją Samorząd Studentów Politechniki Krakowskiej we współpracy z Fundacją „WeGirls”, a bezinteresownie wsparli najlepsi krakowscy styliści fryzur.

W poniedziałek 23 października br. Politechnika Krakowska zmieniła się w wielki salon fryzjerski. Przez osiem godzin, na specjalnie na tę okazję zaimprowizowanych stanowiskach, fryzjerzy przyjmowali darczyńców, obcinali włosy i wyczarowywali dla nich nowe stylizacje.
Akcję wsparli charytatywną pracą styliści z następujących krakowskich salonów:

Studio Fryzur Daviness
Salon Małgorzata
Studio Fryzur Evelin
Chris Castleford
Kruczek Hair Concept
Monika Mika
Salon Crea'tif
Fabryka Fryzur Lucky
Kesner Hair Stylist
Babicz and Babicz
Salon Fryzjerski Kleon
Usługi Fryzjerskie Katarzyna Bajorska
Piotr Janus Hairdressing
D&D Davi Studio
Salon Roman
Karolina Korczyńska Szalone nożyczki

- Dziękujemy wszystkim, którzy oddali włosy w szczytnym celu. Dziękujemy też naszym cudownym fryzjerom, którzy bezinteresownie nam pomagali. Cieszę się, że akcja ‘O włos od pomocy na Politechnice Krakowskiej’ już kolejny raz przyciąga tak wiele osób, które chcą zrobić coś dobrego dla innych - mówi Marlena Kubas, pomysłodawczyni i koordynatorka wydarzenia. W jego organizacji uczestniczyła grupa studentów PK, którzy od rana do wieczora czuwali nad sprawnych przebiegiem akcji.

Patronat nad akcją sprawował rektor Politechniki Krakowskiej prof. Jan Kazior. - Jesteśmy dumni z naszych studentów, którzy w tak wspaniały sposób pomagają potrzebującym i wdzięczni darczyńcom oraz stylistom, którzy zechcieli bezinteresownie wesprzeć akcję. Dzięki temu zaangażowaniu uda się wesprzeć potrzebujące dzieci podczas ich trudnej walki z chorobą - podkreśla rektor PK.

W związku z dużym zainteresowaniem akcją organizatorzy zdecydowali, że do 2 listopada będzie można jeszcze za ich pośrednictwem oddać ścięte włosy Fundacji „WeGirls”. Po obcięciu trzeba tylko skontaktować się mailowo (adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) i umówić się na odbiór włosów, które zostaną przekazane Fundacji.

Na zdjęciach, akcja O włos od pomocy na Politechnice Krakowskiej, 23 października br. / fot.: Małgorzata Syrda-Śliwa, Jan Zych.

Więcej zdjęć w fotogalerii serwisu: II edycja akcji „O włos od pomocy”