Otwarcie wystawy i rozdanie nagród w konkusie „FotoKrajObraz”

Zakład Sztuki Ogrodowej i Terenów Zielonych Instytutu Architektury Krajobrazu Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej zaprasza na otwarcie wystawy prac uczestników ogólnopolskiego konkursu i warsztatów „FotoKrajObraz”, połączone z wręczeniem nagród.

Konkurs oraz warsztaty dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych miały za zadanie przekazanie wiedzy dotyczącej podstaw fotografii krajobrazowej, rozbudzenie zainteresowania fotografią i poznanie podstawowego warsztatu pracy architekta krajobrazu. Tematem tej edycji konkursu i warsztatów był człowiek i jego udział w kreowaniu przestrzeni, nadawaniu jej nowych znaczeń.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach, jako otwarty ogólnopolski konkurs na fotografię krajobrazową, a następnie wiosenne plenerowe warsztaty fotografii krajobrazowej dla grupy laureatów pod okiem fotografa Włodzimierza Płanety.

Wernisaż wystawy i wręczenie nagród w konkursie odbędzie się w piątek 27 października br. o godz. 14.00 w Pawilonie Wyspiańskiego przy pl. Wszystkich Świętych 2, w Krakowie.