Akcja SOS - Uczelnie Schroniskom: potrzebni wolontariusze

W tym roku Politechnika Krakowska po raz pierwszy przystępuje do Akcji SOS - Uczelnie Schroniskom. Akcja odbędzie się na terenie kampusów uczelni od 20 listopada do 17 grudnia br. Już teraz organizatorzy poszukują wolontariuszy.

Celem akcji jest zbiórka karmy, legowisk, lekarstw, a także datków pieniężnych na potrzeby schronisk dla bezdomnych zwierząt w województwie małopolskim.

- Wszystkie studentki i studentów, a szczególnie osoby zaangażowane w pomoc dla zwierząt zachęcam do włączenia się do akcji na zasadzie wolontariatu - zaprasza koordynatorka akcji na PK Beata Szostak z Wydziału Inżynierii Lądowej. Zgłoszenia prosimy kierować na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Akcję patronatem honorowym objął rektor Politechniki Krakowskiej prof. Jan Kazior.

Akcja SOS - Uczelnie Schroniskom odbywa się już po raz jedenasty. Celem akcji jest pomoc bezdomnym zwierzętom z okolic Krakowa. Studenci, doktoranci i pracownicy uczelni cztery tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia zbierają karmę, lekarstwa i zabawki, które przekazane zostają okolicznym schroniskom dla zwierząt.

Prowadzona będzie także kwesta. Zgromadzone podczas niej pieniądze służą do zakupów materiałów wskazanych przez pracowników schronisk, a w razie potrzeby na opłaty usług weterynaryjnych.

Rok temu, w 10. edycji Akcji SOS - Uczelnie Schroniskom, w ciągu czterech tygodni zebrano łącznie 1390 kg karmy dla zwierząt.

Akcja organizowana będzie także na terenie: Akademii Górniczo-Hutniczej, Polskiej Akademii Nauk, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Pedagogicznego, Uniwersytetu Rolniczego i Krakowskich Szkół Artystycznych.