Studenckie Koło Naukowe Konstrukcji Żelbetowych „Conkret” w finale StRuNy 2017

Studenckie Koło Naukowe Konstrukcji Żelbetowych „Conkret” z Politechniki Krakowskiej znalazło się wśród finalistów konkursu na najciekawsze naukowe działania studenckie - StRuNa 2017.

„Conkret” do konkursu zgłosił projekt: VII Ogólnopolska Konferencja Budowlana Studentów i Doktorantów Euroinżynier „Nowoczesne projektowanie i realizacja konstrukcji budowlanych”.

Teraz 40 najlepszych projektów wyłonionych w eliminacjach spotka się 17 i 18 listopada br. w finale, który zostanie przeprowadzony przed jury, w budynku dawnej Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie. Uczestnicy finału będą mieli po 500 sekund, żeby zaprezentować swój projekt i przekonać jurorów do przyznania im nagrody. Po raz pierwszy w historii konkursu, poza statuetkami dla laureatów przewidziano nagrody finansowe i rzeczowe.

W konkursie StRuNa (nazwa pochodzi od pierwszych liter słów „studencki ruch naukowy”) wyróżniani są studenci i doktoranci, którzy prowadzą działalność naukową zespołowo oraz indywidualnie. Nagrody przyznane zostaną już po raz siódmy, w pięciu kategoriach: Projekt Roku, Konferencja Naukowa Roku, Wyprawa Roku, Opiekun Roku i Koło Naukowe Roku.

Program StRuNa jest realizowany pod patronatem wicepremiera, ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina.

Tradycja koła naukowego, zajmującego się na Politechnice Krakowskiej konstrukcjami żelbetowymi, sięga lat 60. XX wieku. Koło działa na Wydziale Inżynierii Lądowej w Instytucie Materiałów i Konstrukcji Budowlanych. Koło organizuje m.in. szkolenia z zakresu obsługi specjalistycznego oprogramowania oraz metod analizy konstrukcji. Sztandarowym wydarzeniem organizowanym przez SKNKŻ „Conkret” (od 2011 roku) jest Ogólnopolska Konferencja Studentów i Doktorantów „Euroinżynier”.