Studenci zaproponują: jak zmienić przestrzeń wokół Teatru Słowackiego

Studenci architektury z Politechniki Krakowskiej i Krakowskiej Akademii zaprezentują swoje plany zmian przestrzeni publicznej wokół Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Otwarte dla publiczności spotkanie pt. „Wokół Słowaka” odbędzie 18 listopada w foyer teatru. Wstęp wolny.

Studenckie projekty zostaną zaprezentowane o godz. 11.00, następnie odbędzie się debata (12.00-14.00), w której wezwą udział przedstawiciele władz i instytucji samorządowych, architekci i konserwatorzy.

Uczestnicy będą dyskutować o tym jak zmienić i poprawić otoczenie Teatru im. J. Słowackiego. Co zrobić, by część z tysięcy osób przechodzących codziennie obok teatru chciała się w jego otoczeniu zatrzymać i spędzić czas wolny? Czy Plac Świętego Ducha powinien być parkingiem? Czy w otoczeniu „Słowaka” jest miejsce na współczesną architekturę?

Studenci przygotowali projekty we współpracy z opiekunami Piotrem Gajewskim i Krzysztofem Ingardenem.