Ruszyła 30. akcja mikołajowa studentów dla dzieci z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych

Już 30. raz studenci Politechniki Krakowskiej organizują akcję charytatywną „Studenci Dzieciom - Mikołajki”. Zbierają pieniądze na prezenty mikołajowe dla dzieci z małopolskich ośrodków opiekuńczo-wychowawczych. Tegoroczna akcja wystartowała w 15 listopada o godz. 12.00 pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki na terenie Kampusu Politechniki Krakowskiej przy ul. Warszawskiej 24. Kwesta potrwa do 5 grudnia, następnego dnia studenccy Mikołaje będą rozdawać dzieciom prezenty.

W ubiegłym roku udało nam się zebrać blisko 49 tysięcy zł. To pozwoliło podarować ponad 300 dzieciom wymarzone prezenty, które opisały w listach do Mikołaja. W tym roku wybija okrągła 30. rocznica organizowania akcji mikołajowej przez studentów Politechniki, chcemy ją szczególnie uczcić, wierzymy, że uda się pobić rekord kwesty, który od 2015 roku wynosi 51 771,88 zł - mówi Jakub Kuranda, koordynator tegorocznego wydarzenia.

Od 15 listopada do 5 grudnia kwestujących wolontariuszy z Politechniki Krakowskiej będzie można spotkać w krakowskich klubach muzycznych, w Multikinie, na wszystkich wydziałach i w akademikach uczelni, w zaprzyjaźnionych parafiach, na imprezach sportowych AZS PK, a także w siedzibie partnera akcji - Nokii Kraków. Zebrane przez wolontariuszy pieniądze zostaną przeznaczone na zakup prezentów i sprzętu rehabilitacyjno-sportowego dla dzieci z kilku placówek opiekuńczo-wychowawczych w Małopolsce. 6 grudnia Święty Mikołaj z PK spotka się z dziećmi i wręczy takie podarunki, o jakie poproszą w listach.

Więcej informacji na jej facebookowym profilu oraz stronie internetowej: www.mikolajki.pk.edu.pl.

Patronat honorowy nad akcją objęli prezydent Krakowa prof. Jacek Majchrowski oraz rektor Politechniki Krakowskiej prof. Jan Kazior.

Posłuchaj rozmowy z gościem "Poranka w Nowinkach", koordynatorem akcji mikołajkowej, Jakubem Kurandą