Na początek Akcji SOS - Uczelnie Schroniskom - happening na kampusie przy Warszawskiej

W poniedziałek 20 listopada rozpoczyna się Akcja SOS - Uczelnie Schroniskom. W tym roku Politechnika Krakowska po raz pierwszy weźmie w niej udział. Akcja rozpocznie się wielkim happeningiem na kampusie głównym uczelni, przy ul. Warszawskiej 24.

Akcja będzie trwała na terenie wszystkich kampusów PK do 15 grudnia br. Celem akcji jest zbiórka karmy, legowisk, lekarstw, a także datków pieniężnych na potrzeby schronisk dla bezdomnych zwierząt w województwie małopolskim.

Akcję patronatem honorowym objął rektor PK prof. Jan Kazior.

Akcja SOS - Uczelnie Schroniskom odbywa się już po raz jedenasty. Celem akcji jest pomoc bezdomnym zwierzętom z okolic Krakowa. Studenci, doktoranci i pracownicy uczelni cztery tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia zbierają karmę, lekarstwa i zabawki, które przekazane zostają okolicznym schroniskom dla zwierząt.

Prowadzona będzie także kwesta. Zgromadzone podczas niej pieniądze służą do zakupów materiałów wskazanych przez pracowników schronisk, a w razie potrzeby na opłaty usług weterynaryjnych.

Rok temu, w 10. edycji Akcji SOS - Uczelnie Schroniskom, w ciągu czterech tygodni zebrano łącznie 1390 kg karmy dla zwierząt.

Akcja organizowana będzie także na terenie: Akademii Górniczo-Hutniczej, Polskiej Akademii Nauk, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Pedagogicznego, Uniwersytetu Rolniczego i Krakowskich Szkół Artystycznych.

Posłuchaj rozmowy z Beatą Szostak, koordynatorką Akcji SOS - Uczelnie Schroniskom na PK.