„Conkret” z Politechniki Krakowskiej z nagrodą dla najlepszych kół naukowych

Studenckie Koło Naukowe Konstrukcji Żelbetowych „Conkret” z Politechniki Krakowskiej otrzymało nagrodę w konkursie StRuNa 2017 dla najlepszych kół naukowych, w kategorii Konferencja Roku.

Studenci zorganizowali VII Ogólnopolską Konferencję Budowlaną Studentów i Doktorantów „Euroinżynier” - „Nowoczesne projektowanie i realizacja konstrukcji budowlanych”.

W konferencji wzięło udział aż stu uczestników, referaty wygłosiło 46 autorów. Opiekunka koła dr inż. Teresa Seruga podkreśla, że konferencja miała szeroki zasięg - około 20 uczelni z całej Polski. - Referaty są recenzowane, potem znajdują się w monografii naukowej na zakończenie konferencji - opowiedziała.

Studenci z „Conkretu” już zapraszają na VIII Ogólnopolską Konferencję Budowlaną Studentów i Doktorantów „Euroinżynier”, która odbędzie się od 12 do 14 kwietnia 2018 r.

W konkursie StRuNa (nazwa pochodzi od pierwszych liter słów „studencki ruch naukowy”) wyróżniani są studenci i doktoranci, którzy prowadzą działalność naukową zespołowo oraz indywidualnie. Nagrody przyznane zostaną już po raz siódmy, w pięciu kategoriach: Projekt Roku, Konferencja Naukowa Roku, Wyprawa Roku, Opiekun Roku i Koło Naukowe Roku.

Program StRuNa jest realizowany pod patronatem wicepremiera, ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina.

Tradycja koła naukowego, zajmującego się na Politechnice Krakowskiej konstrukcjami żelbetowymi, sięga lat 60. XX wieku. Koło działa na Wydziale Inżynierii Lądowej w Instytucie Materiałów i Konstrukcji Budowlanych. Koło organizuje m.in. szkolenia z zakresu obsługi specjalistycznego oprogramowania oraz metod analizy konstrukcji. Sztandarowym wydarzeniem organizowanym przez SKNKŻ  „Conkret” (od 2011 roku) jest Ogólnopolska Konferencja Studentów i Doktorantów „Euroinżynier”.

Na zdjęciu, przedstawiciele „Conkretu” ze statuetką za I miejsce w konkursie StRuNa w kategorii Konferencja Roku, Zamek Królewski w Warszawie, 19 listopada br. / fot. Teresa Seruga.