Prezenty Mikołaja z PK dla dzieci z małopolskich ośrodków opiekuńczo-wychowawczych

Rekordową sumę 52 086,69 zł zebrali studenci Politechniki Krakowskiej w czasie jubileuszowej, 30. akcji charytatywnej „Studenci dzieciom - Mikołajki 2017”. Studenci przeznaczyli zebrane pieniądze na prezenty dla dzieci z małopolskich domów dziecka i ośrodków opiekuńczo-wychowawczych.

Dziś studencki Mikołaj odwiedził dzieci z Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego „Dzieło Pomocy Dzieciom” w Krakowie (na ul. Rajskiej) i ośrodka w Żmiącej. Wczoraj, 6 grudnia studenci odwiedzili dzieci z Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych przy ul. Spadochroniarzy 1 w Krakowie.

Od 15 listopada przez trzy tygodnie studenci PK zbierali datki na prezenty zamówione przez dzieci w listach. Dzięki kweście ufundowali podarki ponad 300 podopiecznym z małopolskich ośrodków opiekuńczo-wychowawczych. Dodatkowo partner akcji. Nokia Kraków ufundowała w ramach akcji sprzęt kuchenny dla Warsztatów Terapii Zajęciowej z os. Centrum 7 w Krakowie.

Honorowy patronat nad akcją objęli prezydent Krakowa prof. Jacek Majchrowski oraz rektor PK prof. Jan Kazior.

Jutro studencki Mikołaj z Politechniki Krakowskiej wręczy prezenty podopiecznym Domu Dziecka w Bochni, a 14 grudnia dzieciom Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Poczty Polskiej w Skawinie i dzieciom z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Krakowie.

Na zdjęciu, studenci z Politechniki Krakowskiej z dziećmi z Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego „Dzieło Pomocy Dzieciom” w Krakowie / fot. Jan Zych.