Politechnika Krakowska wśród uczelni najbardziej przyjaznych środowisku

Politechnika Krakowska znalazła się wśród sześciu polskich uczelni najbardziej przyjaznych środowisku w rankingu World University Ranking „Green Metric”, oceniającym jak przyjazna środowisku naturalnemu jest dana uczelnia.

Obok Politechniki Krakowskiej (miejsce 480.) w tegorocznym rankingu znalazło się jeszcze tylko 5 polskich uczelni: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza (173. lokata), Uniwersytet Łódzki (287. miejsce), Uniwersytet Rolniczy w Krakowie (503.), Uniwersytet w Białymstoku (563.) oraz Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych (573. miejsce).

W World University Ranking „Green Metric” pod kątem proekologicznym oceniane są: infrastruktura uczelni, rozporządzanie energią, wodą, rozwiązania transportowe na kampusach, podejście do kwestii przetwarzania odpadów oraz edukacja ekologiczna.

W tegorocznym zestawieniu zwyciężyła holenderska uczelnia Wageningen University & Research Centre. W pierwszej trójce znalazły się także brytyjski University of Nottingham oraz amerykański University of California Davis.

Ranking „Green Metric” po raz pierwszy opracowano w 2010 r., z inicjatywy Uniwersytetu Indonezyjskiego. Pełny ranking można znaleźć pod adresem: greenmetric.ui.ac.id/overall-ranking-2017

(ilustracja: World University Ranking „Green Metric”)