Rozpoczęła się rejestracja do 7. edycji konkursu kościuszkowskiego

konkurs kosciuszkowski 2018

Od poniedziałku 22 stycznia do 9 marca br. uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i studenci z całej Polski mogą rejestrować się on-line do udziału w 7. edycji konkursu wiedzy „Tadeusz Kościuszko - inżynier i żołnierz”.

Na zwycięzców konkursu, którego finał odbędzie się w kwietniu, czekają dodatkowe punkty w rekrutacji na wybrany kierunek studiów na Politechnice Krakowskiej oraz atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest rejestracja na stronie internetowej www.kosciuszko.pk.edu.pl - w terminie do 9 marca br. W konkursie nie mogą brać udziału studenci kierunku historia oraz finaliści poprzednich edycji konkursu.

23 marca zarejestrowani uczestnicy przystąpią do testu on-line (I etap), złożonego z 30 pytań zamkniętych.

Regulamin konkursu wyrównuje szanse uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów. Do II etapu (finału) Komisja konkursowa zakwalifikuje bowiem 10 osób - po 5 najwyżej ocenionych uczestników z obydwu grup.

Finał odbędzie się 20 kwietnia w Krakowie.

Szczegóły (w tym wykaz literatury) na stronie internetowej: www.kosciuszko.pk.edu.pl.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje rektor Politechniki Krakowskiej prof. Jan Kazior.

Zobacz w fotogalerii serwisu zdjęcia z ubiegłorocznego finału: VI Finał konkursu „Tadeusz Kościuszko - inżynier i żołnierz”