Nagroda Galicyjskiej Izby Budownictwa dla najlepszego studenta

Podczas inauguracji roku akademickiego na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej wręczono po raz pierwszy nagrodę Galicyjskiej Izby Budownictwa dla najlepszego studenta PK. Nagrodę dostała Ewa Bukańska, obecnie już absolwentka budownictwa, specjalności mosty i budowle podziemne.

Nagrodę w wysokości 5 tys. zł przekazał studentce prezydent Galicyjskiej Izby Budownictwa Piotr Hrabia, w obecności prorektora ds. nauki PK prof. dr.  hab. inż. Jana Kaziora  i dziekana prof. dr. hab. inż. Tadeusza Tatary.

„W ramach współpracy z PK, co roku będziemy fundować nagrodę dla osoby, która uzyskała najlepszą średnią na danym wydziale. W tym roku był to Wydział Inżynierii Lądowej, za rok może być inny, więc wszystkich zachęcamy do nauki” - mówił po uroczystości Piotr Hrabia.

Politechnika Krakowska i Galicyjska Izba Budownictwa w Krakowie podpisały w lutym 2013 r. porozumienie o współpracy. Skorzystają na niej studenci i absolwenci uczelni, którzy znajdą w przedsiębiorstwach zrzeszonych w Izbie miejsca pracy i praktyk zawodowych. Z kolei członkowie Izby mogą liczyć na fachowe doradztwo ekspertów PK i dostęp do najnowocześniejszej infrastruktury badawczej uczelni. W ramach tej umowy Galicyjska Izba Budownictwa ustanowiła także doroczną nagrodę dla najlepszego studenta PK.

Galicyjska Izba Budownictwa zrzesza ponad 60 firm, działających w regionie. Izba stawia sobie za cel skuteczne działanie na rzecz ochrony interesów branży budowlanej.