Mikołajki na Politechnice - Studenci Dzieciom

Rada Osiedla Domów Studenckich Politechniki Krakowskiej już po raz 27. organizuje akcję charytatywną „Mikołajki - Studenci Dzieciom”. Od 19 listopada do 5 grudnia wolontariuszy akcji można spotkać na terenie kampusów Politechniki, Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Akademii Wychowania Fizycznego.

Pieniądze zbierane są na prezenty i sprzęt rehabilitacyjno-sportowy dla dzieci z dziewięciu ośrodków opiekuńczo-wychowawczych w Krakowie i Żmiącej koło Ujanowic.

Na zakończenie tegorocznej akcji, 6 grudnia, Święty Mikołaj odwiedzi dzieci i wręczy im wymarzone prezenty, wcześniej opisane w listach.

W ubiegłym roku, dzięki ofiarności studentów, pracowników uczelni, mieszkańców Krakowa oraz sponsorów, udało się zebrać ponad 43 tys. zł i była to rekordowa suma w historii tej akcji, czyli od 1987 roku.

Wydarzenie można śledzić na fanpage’u: www.facebook.com/StudenciDzieciom

Szczegóły na stronie internetowej: www.mikolajki.pk.edu.pl

Honorowy patronat nad akcją objął Rektor Politechniki Krakowskiej.