Rozszerza się współpraca z Kitami Institute of Technology

Politechnika Krakowska odnowiła umowę z Kitami Institute of Technology podczas oficjalnej wizyty w Krakowie gości z japońskiej uczelni, w dniach 3-5 grudnia br.

Głównym celem wizyty była wzajemna prezentacja oferty kursów dla studentów, rozszerzenie współpracy oraz odnowienie i przedłużenie umowy o współpracy pomiędzy uczelnią z Kitami a PK.

Czteroosobowej japońskiej delegacji przewodniczył prezydent Kitami Institute of Technology prof. Nobuo Takahashi. Podpisanie umowy (na zdjęciu obok, 5 grudnia br. / fot. Jan Zych) odbyło się na spotkaniu z rektorem Politechniki Krakowskiej prof. dr. hab. inż. Kazimierzem Furtakiem i prorektorem ds. kształcenia i współpracy z zagranicą prof. dr. hab. inż. Dariuszem Bogdałem.

Goście zwiedzili Małopolskie Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego na kampusie przy ul. Warszawskiej a także na Wydziale Mechanicznym PK spotkali się m.in. ze studentami i dziekanem Wydziału prof. dr hab. inż. Leszkiem Wojnarem.

Więcej o partnerskiej uczelni Politechniki Krakowskiej na stronie internetowej Kitami Institute of Technology (w jęz. angielskim).

Zobacz także w fotogalerii serwisu: Rozszerzenie współpracy z Kitami Institute of Technology