Mikołajkowy dar dla krakowskich domów dziecka

Ponad 44 tys. zł zebrali wolontariusze z Politechniki Krakowskiej na prezenty dla dzieci z krakowskich domów dziecka i ośrodków szkolno-wychowawczych, w czasie 27. akcji charytatywnej „Studenci Dzieciom - Mikołajki”. Jest to rekordowa suma w historii akcji.

W tym roku, od 19 listopada do 5 grudnia, studenci kwestowali nie tylko na kampusach Politechniki, ale także na Akademii Wychowania Fizycznego i Uniwersytecie Ekonomicznym oraz w akademikach, klubach muzycznych i wybranych parafiach. Ponad 100 wolontariuszy zebrało ponad 44 170,66 tys. zł. Udało się im pobić zeszłoroczny rekord, który wynosił ponad 43 tys. zł.

W finale tegorocznej akcji „Studenci - dzieciom. Mikołajki”, święty Mikołaj 6 i 8 grudnia odwiedził ponad 340 dzieci w sześciu krakowskich domach dziecka i placówkach szkolno-wychowawczych. „Dzieci dostały prezenty, jakie sobie wymarzyły i zamówiły w listach, królowały w nich lalki i sterowane autka” - opowiadają koordynatorki akcji Izabela Kucała i Anna Grabowska.

Honorowy patronat nad akcją sprawował rektor Politechniki Krakowskiej, który był też gościem mikołajkowego spotkania w ośrodku „Dzieło Pomocy Dzieciom” przy ul. Rajskiej w Krakowie i z rąk dyrektora placówki odebrał dyplom „Donum Cordis” w uznaniu zaangażowania uczelni w akcję pomocy dzieciom.

Akcję charytatywną „Mikołajki - Studenci Dzieciom” organizuje od 1987 r. Rada Osiedla Domów Studenckich Politechniki Krakowskiej.

Wydarzenie ma swój fanpage: www.facebook.com/StudenciDzieciom
Szczegóły akcji na stronie internetowej: www.mikolajki.pk.edu.pl
Zobacz więcej zdjęć w fotogalerii serwisu: Mikołajki 2014
oraz krótką relację filmową: PK Mikołajki

Na zdjęciach, studenci z Politechniki Krakowskiej z prezentami w Ośrodku Opiekuńczo-Wychowawczym „Dzieło Pomocy Dzieciom” w Krakowie / fot. Jan Zych.