Włączeni w kobiecy mentoring branży technologicznej

Dr inż. Bożena Tyliszczak z Politechniki Krakowskiej znalazła się wśród 13 niezwykłych kobiet i tylko 3 z uczelni wyższych, które zostały mentorkami w pierwszym w Polsce programie mentoringu kobiecego w branży technologicznej i nauce.

Program „Lean in STEM” (Science, Technology, Engineering, Math) to połączenie rozwiązań networkingowych, inspiracyjnych i mentoringowych wspierających rozwój karier kobiecych w branży technologicznej i w nauce.

Program przeznaczony jest dla studentek i absolwentek uczelni technicznych i wydziałów ścisłych uniwersytetów. Polega na inspiracji, stymulowaniu i doradztwie opartych na wiedzy i doświadczeniach życiowych i zawodowych mentorki. Długoterminowym celem mentoringu jest pomoc w efektywnym budowaniu ścieżki kariery zawodowej i wypracowaniu satysfakcjonującej postawy wobec życiowych wyzwań.

Partnerami programu są Ambasada USA, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Konferencja Rektorów Polskich Uczelni Technicznych i Komisja Fulbrighta w Polsce oraz firmy Bosch, Cisco, Intel, P&G, SAP i Siemens.

Dr inż. Bożena Tyliszczak, jedna z 13 mentorek „Lean in STEM”, z wykształcenia jest technologiem tworzyw sztucznych, z zamiłowania podróżniczką i fotografką, a z natury odkrywca i to właśnie dzięki takiemu podejściu do świata nieustannie rozwija swoją pracę badawczo-naukową. W swoich badaniach zajmuje się interdyscyplinarną tematyką związaną z technologią chemiczną, inżynierią materiałową, nanotechnologią oraz biotechnologią. W maju 2013 została członkiem Rady Młodych Naukowców. Za swoje osiągnięcia naukowe otrzymała ponad 40 nagród i wyróżnień. Jest mistrzynią w pozyskiwaniu grantów na badania.

„Kobiet w nowych technologiach, w nauce i w innowacjach jest na razie niewiele. Są za to wspaniałe, budują spektakularne kariery, zmieniają świat i chcą się dzielić z Wami swoimi doświadczeniami. Skorzystajcie z tego!” - zachęcają twórcy „Lean in STEM”.

Aplikację przesłać można tylko do jednej, wybranej mentorki. Czas trwania programu: czerwiec 2015 - grudzień 2015. Szczegóły programu „Lean in STEM” na stronie internetowej www.leaninstem.pl