„Afganistan: stabilizacja i bezpieczeństwo” - wystawa w galerii „Gil”

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki jest jednym z trzech miejsc w Polsce, w których jest prezentowana multimedialna wystawa „Afganistan: stabilizacja i bezpieczeństwo”.

Ekspozycja pokazuje działania polskich żołnierzy w czasie blisko 13-letniej obecności w Afganistanie - w obiektywie wojskowych fotoreporterów i filmowców oraz uczestników misji stabilizacyjnej w tym kraju. Na wystawę składa się 16 fotogramów, film dokumentalny oraz prezentacja multimedialna.

„Afganistan: stabilizacja i bezpieczeństwo” pokazuje codzienność afgańskiej operacji. Widzowie będą mieli „współuczestniczyć” w patrolu, zobaczyć jak wyglądały szkolenia armii i policji afgańskiej oraz współpraca z lokalną administracją.

Otwarcie wystawy odbyło się 30 stycznia br. i przez dwa tygodnie będzie można ją teraz oglądać w budynku Galerii „Gil”, na Politechnice Krakowskiej przy ul. Warszawskiej 24, w godz. 10.00-18.00.

„W ramach ekspozycji po raz pierwszy pokażemy szerokiej publiczności film pt. Złoty patrol, który zdobył Grand Prix XXVI Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Amatorskich Wojska Polskiego OPFA 2013” - zaprasza mjr Piotr Szczepański, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

Wcześniej, od 13 stycznia ekspozycja była pokazywana na Uniwersytecie Wrocławskim. Po Politechnice Krakowskiej można ją będzie zobaczyć tylko na Uniwersytecie Warszawskim.