XV Festiwal Sportu dla młodzieży niepełnosprawnej

Już po raz 15. Akademicki Związek Sportowy i Centrum Sportu i Rekreacji Politechniki Krakowskiej wraz z Zespołem Szkół im. Brata Alojzego Kosiby z Wieliczki zorganizowali festiwal sportowy dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną z rejonu Małopolski.

XV Festiwal Sportu, 10 lutego 2015 r.XV Festiwal Sportu zgromadził kilkudziesięciu uczniów z niepełnoprawnością intelektualną umiarkowanego i znacznego stopnia, z placówek, ośrodków szkolno-wychowawczych i zespołów szkół specjalnych z Tarnowa, Złotej, Miechowa, Kobylanki, Skawiny, Oświęcimia, Wieliczki i Krakowa.

Celem imprezy jest popularyzacja kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, a także zwrócenie uwagi środowisk sportowych i lokalnych na trudności w pokonywaniu barier życia codziennego przez osoby niepełnosprawne.

Młodzi zawodnicy rywalizowali 10 lutego br. w Hali Sportowej Politechniki Krakowskiej przy ul. Kamiennej w czterech kategoriach indywidualnych i w kategorii drużynowej.

Ideą Festiwalu Sportu jest założenie, że nie ma w nim przegranych. Po wręczeniu głównych nagród w poszczególnych kategoriach i kilkunastu nagród fair play, wszyscy zawodnicy otrzymali upominki. Na zakończenie organizatorzy przygotowali dla młodych sportowców pokazy artystyczne i zabawy.

Realizacja przedsięwzięcia była możliwa dzięki życzliwości i finansowemu wsparciu wielu firm i instytucji z Krakowa, Nowego Sącza, Myślenic i Wieliczki.

Więcej o Festiwalu na internetowej stronie Zespołu Szkół im. Brata Alojzego Kosiby - www.wieliczka.pl/zss

Na zdjęciach, XV Festiwal Sportu, 10 lutego 2015 r., CSiR PK / fot. Jan Zych.

Zobacz więcej zdjęć w fotogalerii serwisu: XV Festiwal Sportu dla młodzieży niepełnosprawnej.