Trzy nagrodzone prace dyplomowe z Wydziału Inżynierii Lądowej

Trzy prace dyplomowe studentów Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej zostały nagrodzone w ogólnopolskim konkursie „Najlepsza Praca Dyplomowa” za rok 2014, organizowanego przez Grupę „Pekabex”.

Do konkursu zgłaszano najlepsze prace dyplomowe o tematyce związanej z betonowymi konstrukcjami prefabrykowanymi. Wśród sześciu nagrodzonych prac znalazły się aż trzy obronione na Wydziale Inżynierii Lądowej PK, w Pracowni Konstrukcji Sprężonych.

Pierwsze miejsce zajęła praca Mariusza Gajewskiego i Szymona Gnojka - „Nośność na ścinanie sprężonych, stropowych płyt kanałowych na belkach wiotkich” (promotor - dr inż. Wit Derkowski), a dwa równorzędne wyróżnienia otrzymały prace: Jakuba Kubackiego - „Projekt prefabrykowanej hali wysokiego składowania” (promotor - dr inż. Wit Derkowski) i Małgorzaty Mieszczak - „Analiza wykorzystania fibrobetonu sprężonego dla wież pod turbozespoły wiatrowe” (promotor - dr inż. Rafał Szydłowski).

Grupa „Pekabex” to wiodący wytwórca konstrukcji prefabrykowanych w Polsce. Posiada dwie fabryki w Poznaniu i Bielsku-Białej. Produkuje elementy zbrojone tradycyjnie oraz nowoczesne elementy strunobetonowe wykorzystywane w budownictwie wielkokubaturowym, a także na potrzeby projektów nietypowych.