39. Bieg Kościuszkowski na Jubileusz 70-lecia PK

24 marca, szlakiem pomników Tadeusza Kościuszki w Krakowie, po raz trzydziesty dziewiąty, pobiegną reprezentanci kilkudziesięciu polskich uczelni. W tym roku będzie to jedna z cyklu imprez towarzyszących 70. rocznicy Politechniki Krakowskiej.

Sztafety męskie wyruszą na trasę w samo południe sprzed gmachu głównego Politechniki Krakowskiej (ul. Warszawska 24). Zawodnicy pobiegną przez Rynek Główny na Kopiec Kościuszki.

Wokół Rynku Głównego odbędą się natomiast biegi w trzech kategoriach: sztafeta kobiet, bieg VIP-ów oraz bieg osób niepełnosprawnych.

Wręczenie nagród dla najlepszych sztafet oraz zawodników odbędzie się o godz. 13.30 w hali sportowej Centrum Sportu i Rekreacji Politechniki Krakowskiej (ul. Kamienna 17).

39. Uliczny Bieg Sztafetowy Szlakiem Pomników Pamięci Tadeusza Kościuszki organizują Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki, Akademicki Związek Sportowy oraz Centrum Sportu i Rekreacji PK.

Jak co roku, przed rozpoczęciem biegu przedstawiciele Politechniki Krakowskiej złożą kwiaty na Rynku Głównym w Krakowie, przy płycie upamiętniającej uroczystą przysięgę złożoną narodowi przez Kościuszkę i objęcie przez niego przywództwa insurekcji, 24 marca 1794 r.

Więcej informacji na temat Biegu Kościuszkowskiego (w tym formularz zgłoszeniowy) na stronie www.azs.pk.edu.pl