KRakowski KRwiecień KRwiodawstwa na PK

Po raz kolejny Samorząd Studencki Politechniki Krakowskiej włączył się w akcję KRakowski KRwiecień KRwiodawstwa. Akcja będzie prowadzona w kwietniu na ośmiu uczelniach Krakowa.

Na Politechnice Krakowskiej będzie można oddać krew w wymienionych poniżej terminach i miejscach:

21.04 - Galeria „Gil”, ul. Warszawska 24, godz. 9.00-15.00;
22.04 - Wydział Mechaniczny, budynek A, al. Jana Pawła II 37, godz. 9.00-15.00;
23.04 - Akademiki Politechniki Krakowskiej, DS-1, ul. Skarżyńskiego 3, godz. 9.00-15.00;
24.04 - MCEB „Działownia”, ul. Warszawska 24, godz. 9.00-15.00.

We wtorek 21 kwietnia, Samorząd Studencki PK, dla uczestników akcji, przygotuje atrakcję w postaci grilla przed galerią „Gil”.

KRakowski KRwiecień KRwiodawstwa to cykliczna akcja organizowana przez Porozumienie Samorządów Studenckich Uczelni Krakowa we współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem, Międzynarodowym Stowarzyszeniem Studentów Medycyny IFMSA-Polska oraz Scanmed Multimedis.

W tym roku odbędzie się już ósma edycja tej akcji. Weźmie w niej udział osiem uczelni: Politechnika Krakowska, Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Akademia Górniczo-Hutnicza, Uniwersytet Rolniczy, Uniwersytet Pedagogiczny, Akademia Wychowania Fizycznego, Akademia „Ignatianum” oraz Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

W siedmiu poprzednich edycjach akcji wzięło udział ponad 8 tys. osób, które oddały ponad 3 500 litrów krwi.

Honorowy patronat nad akcją objął rektor Politechniki Krakowskiej.