Student PK zwycięzcą IV edycji konkursu kościuszkowskiego

W tym roku zwycięzcą IV edycji ogólnopolskiego konkursu „Tadeusz Kościuszko - inżynier i żołnierz” został student Politechniki Krakowskiej Piotr Worwa. Wielki finał odbył się 20 kwietnia.

Triumfator konkursu jest studentem budownictwa na Wydziale Inżynierii Lądowej PK. Drugie miejsce w konkursie zajął Piotr Noga z VII Liceum Ogólnokształcącego im. Zofii Nałkowskiej w Krakowie, a trzecie Michał Grzejdziak z LXIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie.

Kolejne miejsce zajęli, od miejsca IV: Adam Oleksak (Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie), Mateusz Piwowarski (Technikum Energetyczno-Elektroniczne nr 9 im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie), Kamil Mirowski (IV Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Częstochowie), Piotr Pasternak (Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Pińczowie), Katarzyna Skrobacz (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie), Piotr Kaczorowski (Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki ) i Łukasz Basa (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie).

Na finalistów czekały atrakcyjne nagrody. Za zajęcie I miejsca był to tablet iPad Air 2 oraz 2 tys. złotych. Laptop i 1,5 tys. złotych otrzymał zdobywca II miejsca a za III miejsce - odtwarzacz iPod touch i 500 złotych. Pozostałe miejsca od IV do X  był honorowane nagrodami książkowymi i gadżetami PK. Dodatkowo 20 punktów w postępowaniu rekrutacyjnym na Politechnikę Krakowską otrzymał najlepszy w klasyfikacji uczeń szkoły ponadgimnazjalnej.

W komisji konkursowej zasiedli: prof. dr hab. inż. Leszek Mikulski (PK), dr hab. Michał Baczkowski (prof. UJ), dr hab. inż. Zbigniew Porada (prof. PK), dr hab. Krzysztof Ślusarek (UJ), dr inż. arch. Krzysztof Wielgus (PK) i mgr Robert Springwald (wiceprezes Fundacji im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie). Patronat honorowy nad konkursem sprawował rektor PK prof. dr hab. inż. Kazimierz Furtak.

Politechnika Krakowska organizuje konkurs „Tadeusz Kościuszko - inżynier i żołnierz”, aby promować pamięć o wielkim Polaku i swoim wybitnym patronie, zapraszając do rywalizacji uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów.

Konkurs miał w tym roku formułę dwuetapową. I etap był testem on-line, który spośród 123 uczestników wyłonił dziesięcioro finalistów.

Oficjalna strona konkursu: www.kosciuszko.pk.edu.pl

Na zdjęciu, przedstawiciele władz PK, finaliści konkursu i członkowie komisji, 20 kwietnia br., Pawilon Konferencyjno-Wystawowy „Kotłownia” / fot. Jan Zych.