Nasz Dzień Sportu podczas VIII Krakowskich Dni Integracji

Do soboty trwały VIII Krakowskie Dni Integracji (21-25 kwietnia br.) zorganizowane przez sześć krakowskich uczelni.

Założeniem projektu jest m.in. zwiększenie świadomości społeczności akademickiej w tematyce związanej z niepełnosprawnością i promocja edukacji na poziomie wyższym dla osób niepełnosprawnych.

Podczas VIII Krakowskich Dni Integracji na Politechnice Krakowskiej w piątek 24 kwietnia odbył się Dzień Sportu (al. Jana Pawła II 37, godz. 14.00-18.00). W jego trakcie miały miejsce m.in. sztafeta integracyjna studentów z niepełnosprawnością oraz zawody na ergometrze.

Drużyny rywalizowały o Puchar Rektora Politechniki Krakowskiej, Puchar Dyrektora Centrum Sportu i Rekreacji PK oraz Puchar Pełnomocnika Rektora ds. Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych PK.

W ramach VIII KDI odbył się też Bieg sztafet studentów z niepełnosprawnością podczas 39. Biegu Kościuszkowskiego (24 marca br.).

Krakowskie Dni Integracji są cykliczną imprezą organizowaną przez: Politechnikę Krakowską, Akademię Górniczo-Hutniczą, Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Pedagogiczny, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. Podczas tegorocznej, ósmej edycji KDI, do porozumienia międzyuczelnianego przystąpi kolejna krakowska uczelnia - Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja.

Szczegółowe informacje i program VIII Krakowskich Dni Integracji na internetowej stronie inicjatora przedsięwzięcia - Biura ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.