Politechnika zaprojektuje przestrzeń Nowego Sącza

Nowy Sącz jest kolejnym miastem, które chce współpracować z architektami z Politechniki Krakowskiej przy przygotowywaniu koncepcji i projektów zagospodarowania przestrzeni miejskich.

List intencyjny o współpracy podpisali w kwietniu prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak i dziekan Wydziału Architektury PK prof. dr hab. arch. Jacek Gyurkovich.

„Pod koniec maja poznamy obszary miasta, które będą podlegać projektowaniu” - zapowiedział Mirosław Trzupek, dyrektor Wydziału Architektury i Budownictwa Urzędu Miasta Nowego Sącza.

W październiku studenci pojadą do Nowego Sącza, aby przyjrzeć się architektonicznym potrzebom miasta oraz spotkać się m.in. z przedstawicielami jednostek pomocniczych miasta i lokalnymi projektantami.

Nowy Sącz to kolejne miasto, z którym będzie współpracował Wydział Architektury PK. „Studenci przygotowywali już projekty dla Oświęcimia i Krakowa. Współtworzyli m.in. projekt Parku Kulturowego Stare Miasto” - podkreśla dr hab. inż. arch. Krystyna Paprzyca, pełnomocnik dziekana WA PK ds. współpracy z władzami samorządowymi i otoczeniem gospodarczym.

Wcześniej, podobną umowę o współpracy z Politechniką podpisał prezydent Tarnowa Roman Ciepiela. Natomiast w kwietniu miasto Kraków i Politechnika podpisały porozumienie w zakresie powołania i prowadzenia unikatowych w Polsce studiów podyplomowych: „Środowisko mieszkaniowe w obszarach zurbanizowanych: rozwój, przekształcenia, rewitalizacja”.