Tydzień Biblioteki PK, 11-15 maja

Biblioteka Politechniki Krakowskiej zaprasza w dniach 11-15 maja do udziału w wydarzeniach przygotowanych w ramach XII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który w tym roku obchodzimy pod hasłem „Wybieram bibliotekę”.

W programie Tygodnia na Politechnice m.in. otwarcie wystawy „Leopolis semper Fidelis” (w Muzeum PK), wystawa książek naukowych wydawców zagranicznych, piknik oraz konkursy.

Na wystawie „Leopolis semper Fidelis” zostaną zaprezentowane wybrane dzieła z kolekcji „Lwowiana” (książki wydane we Lwowie w latach 1747-1939) ze zbiorów Biblioteki PK. W kolekcji znajdują się książki techniczne i podręczniki, w większości autorstwa profesorów Politechniki Lwowskiej. Na wystawie pokazane zostaną także przewodniki turystyczne, dzieła dotyczące historii Polski i historii sztuki.

Organizatorzy zapraszają pracowników i studentów PK do wzięcia udziału w akcji „Podaruj książkę…”, w czasie której odbędzie się zbiórka książek dla dzieci i ich opiekunów, przebywających na oddziałach dziecięcych Szpitala im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Zbiórka odbędzie się 13 maja w godz. 10.00-13.00 w trakcie pikniku organizowanego w ramach Tygodnia.

W czasie pikniku będzie również okazja włączenia się do akcji bookcrossingu. „Przynieś książkę, którą chcesz uwolnić i podzielić się nią z innymi! Wymień książkę na inną, którą wybierzesz z bookcrossingowej półki BPK” - zachęcają organizatorzy.

Biblioteka Politechniki Krakowskiej zapowiada także, w dniach 11-18 maja, obniżkę opłat za przetrzymanie książek o 50%.

Szczegółowy program Tygodnia Biblioteki PK pod internetowym adresem: www.biblos.pk.edu.pl/tydzien-bibliotek