Politechnika na Małopolskim Festiwalu Innowacji 2015

31 maja zakończył się Małopolski Festiwal Innowacji 2015. Wśród kilkudziesięciu partnerów organizujących festiwalowe wydarzenia znalazły się Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej i Małopolskie Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego.

CTT PK przygotowało cykl spotkań indywidualnych dotyczących programu „Horyzont 2020” oraz szkolenia na temat własności intelektualnej, natomiast MLBE zorganizował dzień otwarty Laboratorium, w dniu 26 maja.

Dodatkowo, CTT wraz z MLBE uczestniczyły w Małopolskich Targach Innowacji, na których m.in. promowały możliwości Politechniki Krakowskiej na polu współpracy z przemysłem. Targi odbyły się 27 maja na krakowskim Małym Rynku.

Małopolski Festiwal Innowacji (od 25 do 31 maja) to cykl wydarzeń, które pozwalają oswoić się z najnowszymi technologiami w regionie i zgłębić informacje na ich temat. Koordynatorem i głównym organizatorem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Tegoroczny festiwal objął ponad 100 wydarzeń zorganizowanych przy współpracy 40 partnerów. Wśród nich są renomowane centra badawcze i najlepsze uniwersytety w kraju, prężnie rozwijające się przedsiębiorstwa i instytuty.

Wydarzenia odbyły się w wielu miastach Małopolski: Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu, Chrzanowie, Wieliczce, Niepołomicach, Słomnikach, Nowym Targu czy Gminie Skrzyczów.

Więcej o Małopolskim Festiwalu Innowacji 2015 na stronie internetowej www.festiwalinnowacji.malopolska.pl