Osiem tys. złotych zebranych dla Hospicjum św. Łazarza

Prawie 8 tys. złotych zebrano na Politechnice Krakowskiej dla osób terminalnie chorych z Hospicjum św. Łazarza w Krakowie, podczas 18. edycji akcji „Pola Nadziei”. Kwesta odbyła się na wszystkich kampusach Politechniki, 28 maja br.

W zbiórkę włączyły się wydziały i jednostki uczelni. Zebrano dokładnie 7989,58 zł i 2,10 euro (o ok. 1 tys. więcej niż w roku ubiegłym). Najwięcej na Wydziale Inżynierii Środowiska - 1 576,43 zł oraz na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej - 1247,57 zł.

Krakowskie Hospicjum św. Łazarza obejmuje wszechstronną opieką chorych (dorosłych, młodzież i dzieci) w terminalnym okresie choroby nowotworowej, u których zakończone jest leczenie przyczynowe, a konieczne jest zwalczanie objawów związanych z postępem choroby.

Celem kampanii „Pola Nadziei” jest nie tylko pozyskanie środków finansowych na opiekę nad chorymi w ostatnim okresie ich życia, ale również szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych. Więcej informacji pod adresem www.polanadziei.pl