Karolina Latusek zwyciężczynią konkursu „Projekt: Zielony Staż”

Studentka Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej Karolina Latusek została zwyciężczynią II edycji konkursu „Projekt: Zielony Staż”, organizowanego przez Fundację Myśli Ekologicznej we współpracy ze krakowskim oddziałem zakładu energetycznego EDF Polska S.A.

Komisja konkursowa zdecydowała jednogłośnie, że płatny staż, podczas którego zostanie zrealizowany zwycięski projekt, przypadnie studentce Politechniki Krakowskiej z projektem „Zastosowanie zieleni na terenie firm, dla poprawy stanu środowiska przyrodniczego, krajobrazu jak również polepszenia środowiska pracy”.

Wybór zwycięskiego projektu - co podkreślają organizatory - był niezwykle trudny ze względu na wysoki poziom merytoryczny i jakościowy nadesłanych projektów. Zdaniem Komisji, to jednak projekt Karoliny Latusek najlepiej wpisuje się w prowadzone przez EDF działania z zakresu strategii zrównoważonego rozwoju firmy.

Konkurs „Projekt: Zielony Staż” jest podzielony na kilka etapów. II edycja rozpoczęła się 4 marca br. Wyniki ogłoszono 18 czerwca. Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem marszałka województwa małopolskiego Marka Sowy oraz prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

Członkowie Fundacji Myśli Ekologicznej mają nadzieję, że konkurs „Projekt: Zielony Staż” ponownie przyczynił się do zwiększenia motywacji w kwestii podejmowania działań na rzecz poprawy otaczającego nas środowiska oraz tworzenia dobrych praktyk w zakresie zrównoważonego rozwoju.

W przygotowaniu jest już III edycja konkursu „Projekt: Zielony Staż”, której rozpoczęcie planowane jest na początku przyszłego roku.