Plakat koncertu przedstawia sylwetkę anioła i najważniejsze informacje o wydarzeniu

W najbliższy piątek Akademicki Chór Politechniki Krakowskiej „Cantata” zaprezentuje repertuar kolędowy w ramach projektu „Śpiewaj z nami. Kolędowanie z krakowskimi chórami”. Wydarzenie odbędzie się na Rynku Głównym.

 

„Śpiewaj z nami! Kolędowanie z krakowskimi chórami” to cykliczny projekt, w ramach którego krakowianie i turyści mogą usłyszeć kolędy i pastorałki w interpretacji kilkunastu krakowskich chórów. Wydarzenie odbędzie się 16 i 17 grudnia na scenie jarmarku bożonarodzeniowego na Rynku Głównym. Kolędowy repertuar zaprezentuje również Akademicki Chór Politechniki Krakowskiej „Cantata”, którego występ zaplanowany jest na piątek 16 grudnia o godz. 18.25. Poprzednie edycje projektu „Śpiewaj z nami! Kolędowanie z krakowskimi chórami” cieszyły się sporym zainteresowaniem. Jak twierdzą organizatorzy, są one nie tylko okazją do podtrzymania tradycji wspólnego kolędowania, ale także stanowią ukłon w stronę prężnie działających krakowskich zespołów chóralnych.
 
Chór „Cantata” w zeszłym roku obchodził jubileusz 30-lecia działalności. Ma on na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień, a ich liczba ciągle rośnie. Na początku grudnia muzycy pod dyrekcją Marty Stós wzięli udział w 11. Festiwalu Pieśni Adwentowej i Bożonarodzeniowej w Krakowie, podczas którego zdobyli Srebrny Dyplom.

 

W pokaźnej puli muzycznych trofeów znajdują się m.in.: I miejsce w kategorii chórów akademickich podczas XX Łódzkiego Festiwalu Chóralnego „Cantio Lodziensis”, dwa Srebrne Dyplomy Międzynarodowego Konkursu „Voce Magna” w Żylinie (Słowacja) i Ogólnopolskiego Konkursu „O złotą strunę” w Niepołomicach, I miejsce w V Ogólnopolskim Przeglądzie Chórów Akademickich „Święty Krzyż 2018”, II miejsce w XXXIX Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Cerkiewnej „Hajnówka 2020”, I miejsce podczas VIII Międzynarodowego Rzeszowskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, III miejsce oraz Nagroda Marszałka Województwa Świętokrzyskiego w VI Międzynarodowym Przeglądzie Chórów Akademickich „Święty Krzyż 2022”.

 

 (jg)