Pracownicy naukowi PK służą dziennikarzom eksperckim wsparciem w tematach związanych z działalnością naukową, badawczą i dydaktyczną. Pomocą w zakresie znalezienia eksperta właściwego dla danego tematu, umówienia rozmowy lub spotkania z ekspertem, służy rzecznik prasowy PK. Prośby o wsparcie eksperckie można kierować telefonicznie lub mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Będą one realizowane z najwyższą starannością, najszybciej jak to możliwe. Uprzejmie prosimy o uwzględnianie ewentualnych próśb o autoryzację, zgłaszanych przez eksperta, a także o podawanie nazwy wydziału i uczelni w podpisie eksperta. Będziemy także wdzięczni za ewentualne przekazanie informacji o terminie publikacji materiału z udziałem eksperta PK.

Na stronie głównej PK dostępna jest ponadto wyszukiwarka (Spis pracowników), za pośrednictwem której można uzyskać podstawowe informacje na temat każdego pracownika PK - jego stopni naukowych, pełnionych funkcji, jednostki zatrudnienia, telefonu i adresu mailowego.