21 marca br. odbędzie się kolejna odsłona Branżowych Targów Pracy, tym razem na kampusie Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej przy al. Jana Pawła II 37. Wydarzenie organizowane jest przez Biuro Karier PK w ramach projektu PIKAP (Programowanie Indywidualnych Kompetencji Absolwentów Politechniki). Wstęp wolny.
 
 
btp
 
 
Branżowe Targi Pracy mają charakter nieformalnych spotkań z pracodawcami. Rozmowy dają możliwość bezpośredniego zdobycia informacji o danej firmie, omówienia metod rekrutacyjnych i warunków ewentualnej współpracy oraz weryfikacji dokumentów aplikacyjnych. Pierwsze tego typu targi na PK odbyły się w kwietniu 2018 r. w Galerii „Gil” przy ul. Warszawskiej 24. 
 
Formularz zgłoszeniowy pozwalający na udział w wydarzeniu znajduje się tutaj. Zainteresowane osoby mogą wskazać firmy, z których przedstawicielami chcą się spotkać, a także ustalić dogodną godzinę (między 9.00 a 16.00). Możliwe są też rozmowy w małych grupach, od 4 do 6 osób. Pierwszeństwo udziału w targach mają uczestnicy projektu PIKAP. 
 
Odwiedź stronę Branżowych Targów Pracy na Facebook’u: www.facebook.com/events/258995168355602
 
PIKAP współfinansowany jest z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER 2014-2020). Uczestnikami mogą zostać studenci czterech ostatnich semestrów wszystkich kierunków studiów I i II stopnia realizowanych na Politechnice Krakowskiej. Rekrutacja do projektu odbywa się w sposób ciągły aż do wyczerpania limitu miejsc lub jego zakończenia. Jednym z głównych celów projektu jest dokonanie bilansu kompetencji studentów PK na podstawie testów diagnostycznych (na platformie on-line) dobranych do odpowiednich stanowisk pracy. Badanie pozwala poznać swoje mocne strony i świadomie pokierować rozwojem osobistym oraz zawodowym. Uczestnicy PIKAP-a mogą również korzystać ze spotkań z doradcami zawodowymi. 
 
Ponadto przewidziano szkolenia i warsztaty prowadzone przez pracowników Biura Karier PK, specjalistów z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości PK i Centrum Transferu Technologii PK. Organizowane są też spotkania z pracodawcami w formule case studies, pozwalające na wspólne szukanie rozwiązań problemów, z którymi mogą spotkać się przedstawiciele danego zawodu. W ramach dodatkowych form rozwoju, projekt PIKAP przewiduje sesje Assessment Center – metody rekrutacyjnej stosowanej przez najlepsze firmy, polegającej na rozwiązywaniu specjalnie zaprojektowanych zadań.
 
Więcej o projekcie na: kariery.pk.edu.pl i pikap.pk.edu.pl
 
(bk)