plakat 1W najbliższy poniedziałek, 25 marca br., szlakiem pomników Tadeusza Kościuszki w Krakowie pobiegną reprezentanci uczelni i służb mundurowych. Przed nami czterdziesta trzecia edycja Biegu Kościuszkowskiego Politechniki Krakowskiej – jednego z największych wydarzeń sportowych dla wszystkich krakowskich uczelni.

Bieg odbywa się dla upamiętnienia rocznicy objęcia przez Tadeusza Kościuszkę przywództwa insurekcji i uroczystej przysięgi narodowi złożonej 24 marca 1794 r. na Rynku Głównym w Krakowie. Organizatorami wydarzenia są Politechnika Krakowska, uczelniany klub AZS PK, Centrum Sportu i Rekreacji PK oraz Akademicki Związek Sportowy Kraków.

Uliczny Bieg Sztafetowy Szlakiem Pomników Pamięci Tadeusza Kościuszki w listopadzie 2018 r. został wyróżniony Nagrodą „ProJuvenes” (kategoria Sport Studencki), przyznawaną przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

25 marca jako pierwsze – w samo południe – wyruszą na trasę biegu sztafety męskie. Start sprzed gmachu głównego Politechniki Krakowskiej (ul. Warszawska 24). Zawodnicy pobiegną przez Rynek Główny na Kopiec Kościuszki.

Wokół Rynku odbędą się też biegi w kilku kategoriach: sztafeta kobiet, bieg VIP-ów, bieg osób niepełnosprawnych oraz Memoriał im. Edwarda Surdyki.

Wręczenie nagród dla najlepszych sztafet oraz zawodników odbędzie się o godz. 14.00 w Klubie Prominent przy ul. Kamiennej 17.

Więcej informacji na temat Biegu, w tym  szczegółowy program i formularz zgłoszeniowy na stronie: http://www.azs-pk.pl/43-bieg-kosciuszkowski/

(bk)