W dniach 7-10 listopada br. odbędą się XVII Dni Jana Pawła II. Politechnika Krakowska – tradycyjnie już – włącza się w wydarzenie i organizuje ogólnopolski konkurs fotograficzny, którego temat to hasło tegorocznych Dni JPII, a więc „Gdzie jesteś źródło? Polska, Ukraina, Europa”. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody finansowe: 1500 zł (I nagroda), 1200 zł (II nagroda) i 1000 zł (III nagroda). Prace można dostarczyć do 21 października. 
 
Konkurs Politechniki Krakowskiej adresowany jest zarówno do profesjonalistów, jak i amatorów fotografii. Każdy uczestnik może nadesłać maksymalnie cztery prace (format minimum 30x40 cm) lub zwarte tematycznie cykle (do czterech zdjęć), które traktowane będą jako jedna praca. Należy nadsyłać wyłącznie prace autorskie, które nie brały dotychczas udziału w żadnym innym konkursie i nie były nigdzie publikowane ani prezentowane.
 
Prace konkursowe można dostarczyć pocztą (w odpowiednim opakowaniu zabezpieczającym je przed zniszczeniem) na adres: Politechnika Krakowska, Galeria GIL, ul. Warszawska 24, 31-155 Kraków (z dopiskiem „Konkurs fotograficzny”) albo osobiście od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-15.00 do budynku Galerii GIL (II piętro, pok. 210). Elektroniczną wersję prac w formacie JPG o wymiarach minimum 1200x1600 pikseli w plikach do 5 MB należy przesłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Uczestniczy muszą również dostarczyć organizatorom zaklejoną kopertę z wypełnioną i podpisaną kartą zgłoszenia. Ponadto, osoby niepełnoletnie dołączają w zaklejonej kopercie zgodę na udział w konkursie podpisaną przez rodziców lub opiekunów prawnych. Równocześnie rodzice lub opiekunowie podpisują wraz z niepełnoletnim uczestnikiem oświadczenie zawarte w karcie zgłoszenia.
 
Ogłoszenie wyników konkursu fotograficznego nastąpi w czasie XVII Dni Jana Pawła II. Strona internetowa wydarzenia: dni-jp2.upjp2.edu.pl
 
Prosimy o dokładnie zapoznanie się z Regulaminem konkursu. Pobierz: Karta zgłoszenia, Zgoda rodzica/opiekuna prawnego
 
(bk)