„Microwave stories” - premiera Teatru Tańca „Latiga”

Teatr Tańca „Latiga” zaprasza na premierę spektaklu/instalacji „Microwave stories”. Autorzy zapowiadają, że będzie to „podróż przez meandry ludzkiego umysłu, w rejony, gdzie teoria i eksperyment spotykają się w poszukiwaniu prawdziwych odkryć naukowych”.


„Microwave stories” to opowieści o mikrofalach w chemii, mikrofalach w ogóle, o relacji teorii z doświadczeniem i naturze naukowego odkrywania.


Twórcy w skrócie tak opisują treść inscenizacji: „Na uboczu głównego kampusu Politechniki Krakowskiej znajduje się niewielki budynek. W dawnym areszcie mieści się dziś tajny blok-W (Wave-block), zwykle zamknięty dla zwiedzających. Prosimy o delikatność i takt wobec rezydentów, których brak równowagi między teorią a doświadczeniem w pracy naukowej zawiódł na obrzeża realności. Inicjator przedsięwzięcia, doktor Marek Piątkowski, niestety także zakończył badania jako najmłodszy mieszkaniec bloku-W. Wyjątkowe znaczenie jego badań domaga się jednak zaprezentowania szerszej publiczności”.


Choreografię spektaklu przygotowała Anna Ochman, muzykę - Andrzej Kopeć, autorką projekcji wideo jest Anna Kasperska.


Obsada:

Mistrz Niekonwencjonalnych Metod Ogrzewania - Mateusz Galica
Asystentka Mistrza - Elżbieta Malewska
James Clerk Maxwell - Magdalena Rapa
Robert Wilson & Arno Penzias - Katarzyna Dębska i Władysław Klymchuk
Lady Magnethrone - Paulina Drąg
Perkusista reakcyjny - Jan Ozimek
Kapitan Izabela - Izabela Zając-Siwczyk
 
Spektakl (w języku angielskim) zostanie pokazany dwukrotnie: 12 i 14 września o godz. 19.00, w Muzeum Politechniki Krakowskiej przy ul. Warszawskiej 24. Wstęp wolny.


Teatr Tańca „Latiga” powstał w 2009 roku. Od 2011 roku działa przy Międzynarodowym Centrum Kształcenia Politechniki Krakowskiej.