Już po raz 28. studenci Politechniki Krakowskiej organizują akcję charytatywną pod nazwą „Studenci Dzieciom - Mikołajki”. Od 15 listopada wolontariusze akcji pojawią się z puszkami m.in. na terenie kampusów Politechniki, Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Akademii Wychowania Fizycznego.


Podobnie jak w dwóch poprzednich latach studenci będą kwestować także przed kilkoma krakowskimi kościołami oraz w studenckich klubach muzycznych.


Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu rehabilitacyjno-sportowego i na prezenty dla dzieci z siedmiu ośrodków opiekuńczo-wychowawczych w Krakowie i Żmiącej koło Ujanowic.


6 grudnia, na zakończenie akcji Święty Mikołaj z Politechniki Krakowskiej odwiedzi dzieci i wręczy im prezenty.

 

Dzięki ofiarności studentów, pracowników uczelni, mieszkańców Krakowa oraz sponsorów, w roku ubiegłym udało się zebrać ponad 44 tys. zł i była to rekordowa suma w historii tej akcji, czyli od 1987 roku.


Akcję „Studenci Dzieciom - Mikołajki” organizuje Rada Osiedla Domów Studenckich Politechniki Krakowskiej. Honorowy patronat nad akcją objęli prezydent Krakowa Jacek Majchrowski oraz rektor PK prof. Kazimierz Furtak.


Więcej o akcji na stronie internetowej: www.mikolajki.pk.edu.pl