Smogathon 2015: 24h na walkę ze smogiem

 

INTECH PK zaprasza do wzięcia udziału w warsztatach, organizowanych w ramach inicjatywy obywatelskiej „Smogathon”, mających na celu wypracowanie rozwiązań w walce ze smogiem w Krakowie.


Smogathon 2015 to inicjatywa krakowian, którzy mają dość smogu i faktu, że wciąż brak jest realnego rozwiązania problemu uderzającego nie tylko w zdrowie mieszkańców, ale i ekonomię miasta.


Wydarzenie potrwa 24 godziny. Początek w sobotę 12 grudnia o godz. 14.00. Uczestnicy spotkania (w tym m.in. przedstawiciele krakowskich firm technologicznych, naukowcy, chemicy, fizycy, studenci, aktywiści walczący ze smogiem, startupowcy, programiści, designerzy, lekarze)  - zostaną podzieleni na grupy. Wspólnie poszukają najlepszych rozwiązań w Hub:raum Kraków (ul. Przemysłowa 12), przestrzeni, w której na co dzień pracują przedstawiciele branży kreatywnej. Następnego dnia, w niedzielę 13 grudnia o godz. 14.00 odbędzie się finał: jurorzy w obecności przedstawicieli Urzędu Miasta Krakowa wybiorą najlepsze pomysły, które pomogą w walce ze smogiem.


Współorganizatorem wydarzenia jest INTECH PK Sp. z o.o*.


Patronat honorowy objął rektor Politechniki Krakowskiej.


Rejestracja na stronie internetowej: rejestracja.smogathon.pl


Udział jest bezpłatny.

 

Fanpage wydarzenia: www.facebook.com/events/537396366410441/

 

 

 

 


*Spółka realizuje projekt SPIN-TECH współfinansowany przez NCBR pod nazwą „Spółka celowa INTECH PK sp. z o.o. - efektywny podmiot zarządzający komercjalizacją wyników badań i prac rozwojowych powstałych na Politechnice Krakowskiej”.