Niecodzienną wystawę portretów i karykatur siedemdziesięciu dwóch profesorów Politechniki Krakowskiej można oglądać do 25 lutego w galerii „Kotłownia”. Autorem obrazów i grafik jest Tytus Byczkowski. Wernisaż odbył się 11 lutego.


Tytus Byczkowski (ur. 1954 r.), poznański artysta malarz, przede wszystkim portrecista i karykaturzysta, obecnie mieszkający w Zakopanem. Jest członkiem Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury. W dorobku ma 20 wystaw indywidualnych malarstwa (w tym również pejzażu) i 18 wystaw indywidualnych karykatury portretowej, oraz kilka wystaw zbiorowych na terenie kraju i za granicą.


Jako rysownik przez kilka lat brał udział w ogólnopolskich programach telewizyjnych. W TV Biznes prowadził swój autorski, cykliczny program „Słówkiem i kreską”. Artysta prowadzi również działalność publicystyczną.


W 2003 roku wydał dwie książki: „Stara Baśń od kuchni” przedstawiająca kulisy realizacji filmu „Stara Baśń” J. Hoffmana, oraz „Moje życie, moja wiara - artyści sceny i estrady o sobie”, na którą składają się wywiady z gwiazdami polskiej piosenki i filmu, wraz z karykaturami.


Autor albumów: „Karykatury ludzi Poznania” (2005), „PTS słówkiem i kreską” i „Śmietanka Polskiej Gastroenterologii” (2010), „Portrety architektów poznańskich” i „Portrety lekarzy poznańskich” (2012), „Portrety św. Jana Pawła II i wielkich Polaków XX w.” (2014).


Wystawa „Portrety i karykatury profesorów Politechniki Krakowskiej”, od 11 do 25 lutego, w galerii Pawilonu Konferencyjno-Wystawowego „Kotłownia”, ul. Warszawska 24.


Wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-15.00.

 

 

 

 

 

Zobacz w fotogalerii serwisu: Otwarcie wystawy malarstwa Tytusa Byczkowskiego w galerii „Gil”