Anna Korczakowska z Centrum Pedagogiki i Psychologii Politechniki Krakowskiej została najlepszym nauczycielem muzyki 2015 roku, w pierwszym w Polsce konkursie o ten tytuł. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 19 marca br. w Narodowym Instytucie Fryderyka Chopina w Warszawie.

 

 

Laureatka nagrody głównej jest absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie. Od roku 1995 jest chórmistrzem w Zespole Pieśni i Tańca „Małe Słowianki”, od roku 2000 pracuje także jako chórmistrz Akademickiego Chóru Politechniki Krakowskiej „Cantata”. Prowadzi zajęcia w Centrum Pedagogiki i Psychologii Politechniki Krakowskiej, współpracuje z Uniwersytetem Trzeciego Wieku PK oraz ze Studiem Teatru, Muzyki i Tańca w Krakowie, prowadząc zajęcia wokalne i emisji głosu.

 

Anna Korczakowska (na zdjęciu / fot. CPiP) odznaczona została Brązowym Krzyżem Zasługi (2001). Wyróżniona między innymi odznaką „Zasłużony Działacz Kultury” (2004) i odznaką „Honoris Gratia” (2010).

 

Konkurs o tytuł najlepszego nauczyciela muzyki, przewodnika i opiekuna muzycznego zorganizowany został w Polsce po raz pierwszy. Konkurs ma charakter akcji społecznej. Obok nagrody głównej dla Anny Korczakowskiej przyznano również siedem nagród specjalnych.

 

Organizatorami konkursu Nauczyciel Muzyki 2015 byli Polskie Stowarzyszenie Edukacji i Animacji Muzycznej oraz Fundacja „Muzyka jest dla wszystkich”. Chcą nagradzać nauczycieli i muzyków obdarzonych talentem pedagogicznym i poczuciem misji, charyzmatyczne osobowości, ludzi, którzy potrafią zaszczepić miłość do muzyki, ciekawie i efektywnie jej uczyć.