Po raz pierwszy w Polsce, 20 maja najzdolniejsi studenci i inżynierowie mogą zawalczyć w Hackathonie Technologii Kosmicznych ActInSpace, który w Krakowie organizowany będzie przez Krakowski Park Technologiczny, Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska i firmę Tech2Market.

 

 

 


Do rywalizacji w ActInSpace 2016 staną równocześnie uczestnicy w 27 różnych miastach 13 krajów. W ramach polskiej edycji - w Krakowie i Warszawie.


W konkursie może wziąć udział każdy, kto czuje się na siłach sprostać wyzwaniu sprowadzenia technologii z sektora kosmicznego na ziemię. - Szukamy osób, które chcą spędzić ciekawie czas, wylać siódme poty prototypując swój pomysł w ekspresowym tempie i takich, które chcą poznać dziesiątki innych osób z podobną pasją - zapraszają organizatorzy. - Nie musisz być specjalistą w obszarze technologii kosmicznych, aby uczestniczyć w wydarzeniu - dają. Mile widziani są programiści, inżynierowie, projektanci, graficy, ludzie zajmujących się rozwojem biznesu, sprzedażą, a nawet marketingiem.


Najlepsza polska drużyna poleci do Tuluzy we Francji na finał międzynarodowy. Jedną z nagród będzie lot na pokładzie Airbus A310 Zero-G - samolotu treningowego dla astronautów.


Inicjatorem całego przedsięwzięcia jest Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) i francuski Państwowy Ośrodek Badań Kosmicznych (CNES).


Hackathon to 24 godziny ciągłego projektowania i prototypowania produktów, rozwiązań, biznesów. Uczestnicy będą projektowali produkty transferując technologię from space to earth. Wyzwania projektowe i opisy technologii przygotowały wspólnie ESA i CNES.


Rejestracja oraz program wydarzenia w Krakowie znajdują sie na stronie www.actinspace.pl


Więcej o ActInSpace - www.actinspace.org