Kwestujemy w XIX edycji „Pól Nadziei”

 

 

 

Prawie od samego początku akcji „Pola Nadziei” Politechnika Krakowska bierze udział w kweście dla osób terminalnie chorych z Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. Tegoroczna zbiórka odbędzie się na wszystkich kampusach uczelni w środę 1 czerwca. W zeszłym roku społeczność akademicka PK zebrała prawie 8 tys.


W zamian za datek, ofiarodawcy jak zawsze otrzymają żonkilową broszkę - międzynarodowy symbol nadziei, przypominający o ludziach cierpiących, oczekujących towarzyszenia w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.


Dziewiętnasta edycja „Pól Nadziei” odbywa się w roku jubileuszu 35-lecia powstania Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza”.


Towarzystwo obejmuje całościową i profesjonalną opieką osoby terminalnie chore głównie na nowotwory. Pomoc świadczona jest na oddziale stacjonarnym, a także w domu pacjenta. Dzięki staraniom i wytrwałości członków Towarzystwa w 1996 roku została zakończona trwająca 6 lat budowa Domu - Hospicjum św. Łazarza.


Celem kampanii „Pola Nadziei” jest nie tylko pozyskanie środków finansowych na opiekę nad chorymi w ostatnim okresie ich życia, ale również szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie na potrzeby osób chorych.


Więcej informacji o kampanii pod adresem: www.polanadziei.pl